Ostřílený konspirační teoretik, jak zahlédne mediální bubnování, už cítí propagandu jako závan z kravína. Když EU prohlásila, že odmítá vyšetřovat události Majdanu ("11. září" Rusko-Ukrajinských událostí roku 2014), už hned pozná i konkrétní typ lejna. Dokonce i chuť, jak už má podobných manipulací plné zuby.

 

1. Majdan - Sovy nejsou tím, čím se zdají být

Jeden by čekal, že kultura odkojená detektivkami vysílanými ráno, k obědu i k večeři od komisaře Rexe po detektivy FBI, bude mít určitý vztah k pojmům jako je vyšetřování, přímé/nepřímé důkazy. A v čem se to liší od vyšetřování čarodějnic.

Rusko vyzvalo EU, aby spolu provedli vyšetřování střelby na Majdanu, provrtaného názvu místa střelby jako cedník do mozků lidí po celé planetě. Pokud nežijí v klidném srubu kdesi v horách ušetřeni mediálního šílenství, tak slovo "Majdan" média vypálila jako kraví cejch všem do hlav jako ukrajinskou obdobu 17. listopadu 1989 v ČSSR. Do svobodomylných demonstrantů se střílelo. Majdan! Majdan! Majdan!!!

Po nějaké době asi i řadu lidí nestopujících média začalo zajímat, co to mají furt s tím Majdanem. To byl i v podstatě můj případ. Dozvědět se, že EU odmítla prošetřit, kdo že to tam vlastně střílel, je v podstatě takový konspirativní kýč - někdo umí skutečně profesionálně ignorovat to podstatné.

Pozvolna unikající informace indikující, že oni střelci ve skutečnosti byl někdo jiný, už jen potvrdily nutnost odmítat vyšetřování ještě urputněji. Je to kýč, protože vyšetřování pádu letadel/budov WTC 11. září 2001 bylo menší než u "rutinní" havárie. Teprve po nátlaku veřejnosti (zejména rodin pozůstalých) vláda ustanovila komisi, jejíž předseda, Thomas Kean, o ni později prohlásil, že "byla předurčena, aby selhala". Zajímavý cíl.

Tedy stačí si zapamatovat "11. září" nebo "Majdan" a detaily nechte televizním detektivkám.

 2. Rutinně neobvyklý přejezd vojenské techniky

Ponecháme-li stranou věčné řeckořímské lingvistické zápasy, že USA a Rusko jsou si vzájemně jako souboj Dobra se Zlem, tak kuriozní výpad dobromilů bylo tvrzení, že naplánovaný přejezd armády USA po silnicích napříč celou ČR, jenž byl i v zahraničním tisku označován jako demonstrace ochoty USA bránit ČR jakožto partnera v NATO, je pouhou rutinní operací, ke které dochází skoro každý druhý den (131x v roce - častěji než se někteří lidé koupou).

ČR média až do zblbnutí opakovala stále stejnou frázi "Jen vloni se podobných přesunů uskutečnilo 131". To je mírně řečeno silně nepřesné a hruběji blbost jak mlátící vrata. Modří už z poza vrat cítí známý kravinec. Vůbec nic mu nechybí.

Ve skutečnosti se tu žádný takový přesun nikdy neodehrál. "Podobný přesun" možná ano - jen ne po silnici v takovém rozsahu (a ne "Na tamtom cvičení jeli kousek po silnici!" se nepočítá). Jeden ze zpovídaných am. vojáků pak řekl reportérovi ČT, že si nevybavuje podobný přesun od konce 2. světové války jednotek generála Pattona.

Rozhodně na tom nic obvyklého nebylo. Typicky převáží armáda své hračky vlakem případně letecky.

Člověk musí hodně "Chtít věřit", aby mu přišlo normální převážet po silnicích na takové vzdálenosti vojenskou techniku. To by velmi rychle ničilo nejen ji ale i naše silnice. Nemluvě o mnohem vyšších finančních nákladech na palivo. Političtí představitelé vycházeli z představy, že občan je z povolání pitomec, co uvěří čemukoliv.

Událost byla jak médii (v ČR i zahraničními) tak Pentagonem výslovně deklarována jako demonstrativní akt odhodlanosti USA k obraně členských zemí NATO ve Střední Evropě. Druhým dechem dodávat, že šlo o rutinní přejezd, je trochu jako někomu vyhrožovat a pak se schovávat za sukní maminky.

Nebo slovy amerického kapitána: "Je rozdíl, když na vašem parkovišti vidíte zaparkované americké vojáky."

3. Drzost ruských cvičení

Militaristické choutky Ruska jsou dnes velmi dobře známé. Když Rusko provedlo na svém území vojenské cvičení, tak představitelé USA apelovali na Rusko, aby se zklidnilo. Vojenské cvičení na svém území?! Jaká to neslýchanost. Majdan!

A salámová metoda. Možná čekají, že si pak najednou nevšimneme, že se jejich území začne nebezpečně překrývat s naším? Ať si vezmou příklad z USA, které provádí vojenská cvičení na svém území v ČR, a nevykřikují to do světa. A nedělají z toho vědu. Není to ani cvičení. Nestalo se to. Byl to rutinní převoz. Mávejte!

Tady se všichni snaží urovnávat napětí mezi USA/Evropou a Ruskem. Uklidňujeme situaci demonstrativními přejezdy vojenské techniky blízko ruských hranic, aby nemuselo mít Rusko obavu, že by si USA nechaly nějakou válku ujít, ale oni...? Už se snad kompletně zbláznili?

4. Zavírat lidi s jiným názorem do vězení?!

Asi největším "uklouznutím" některých bijců Ruska, Rusů a všeho ruského bylo volání po trestním stíhání protizápadních názorů. S jednoduchostí, kterou uměli takového protizápadního agenta identifikovat (lépé než pomocí siderického kyvadla), by mohl u soudu člověk skončit pravděpodobně i za moc rudé tričko.

Nebo jak řekl jeden komentátor v televizi k otázce napojení lidí v ČR na ruskou tajnou službu:

"Je to tak krystalický jasné, že to není potřeba prokazovat."

To tu bylo naposled za komunistické totality. Tzv. politické procesy a odnětí svobody za hanobení kapitalismu (teď tomu říkají "šíření proruské propagandy").

Překvapivě se čeští novináři se stoickým klidem pouze dotazovali, do jaké míry by měla být omezena svoboda slova a proč.

5. Vše je řízeno Ruskem. Děda mráz je agent FSB. Eurosvazáctvím proti kritikům!

Vznikl také seznam proruských webů. Prostě jako za starých dobrých časů totality - akorát teď naopak. Trestná má být kritika Západu a kapitalismu resp.globalizace (TTIP apod.) Cokoliv takového kritizovat někteří hlídači svobody nazývají "proruskou/kremelskou propagandou".

Pokud měl někdo například pochyby o uvalení sankcí na Rusko (a tím defakto i ekonomiku ČR) byl obviněn doslova z kolaborace s nepřítelem. Slovně zatím.

Kritika EU je vnímána jako destabilizující jak vnitřně tak vůči mimoevropským partnerům (USA, Čína, Rusko, ...). Tedy jako manželé, co budou předstírat, že všechno klape, aby dítě uchránili rozvodu.

Umlčovat kritiku vězením jako snahu "bojovat proti ruské propagandě" je opravdu třešinkou na dortu.

Ale svazáctví je základ.

Autor
Website: http://mika.blog.idnes.czEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Programátor
Další články autora